Lefter Maliqi, deputeti më i ri që pritet t’i bashkohet opozitarëve rishtarë, shprehet se protestës së PD dhe LSI i mungon masiviteti. Sipas tij nëse do të kishte revoltë të vërtetë popullore, vala e saj do të merrte përpara institucionet e shtetit.

Në vijim të cirkuitit të tij politik nga e majta në të djathtë dhe anastjellas, Lefter Maliqi  shprehet se me hyrjen në parlament do t’i shërbejë opozitës. Maliqi sfidon zërat që  mund ta etiketojnë se pjestarë të opozitës  fasadë. Komentet Maliqi i bëri nga studio e Emisionit ‘Politika Online’ në Gazeta Shqiptare” dhe BalkanWeb.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb