Nënkryetari Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili, ka reaguar për regjistrimin e rreth 1700 pronave në Vuno dhe rreth 800 pronave në Dhërmi, lajm ky i bërë i ditur nga Artan Lame.

Numri dy i LSI shkruan se pronat nuk i legalizuan qëllimisht për 8 vite që miqtë dhe shokët e e tyrë  të ndërtonin resorte.

Ai i ka kërkuar Lames të flasë per pronat ne gjirin e Jalit, që sipas Vasili  po shqyhen e po rrëmbehen pa ligj nga qeveria duke shënuar masakrën më të madhe të pronave në bregdet.

 

Postimi i plotë i Petrit Vasilit

Artan Lame lehu serish ne bregdet!

Qëni Lame lehu serish si çdo qën rrugesh.

Pasi genjen per 8 vite rresht per pronat ne bregdet dhe ngazellehet me genjeshtrat prej debili, shfaqet prap ky mashtrues ordiner  si gjoja shpetimtari i pronave te Vunoit dhe Dhermiut pasi i kane plackitur qenërisht!

Kush ja mbajti doren per tete vjet rresht ketij lapangjozi qe ti hipotekonte pronat?

Pronat nuk u hipotekuan qellimimisht nga lapangjozi per tete vjet, qe ti linin miqte e shoket e tyre fushe te lire, qe ti rrembenin pronat te qete ne bregdet dhe te ndertonin resorte,shtepi, bare e restorante sipas qejfit.

Qëni Lame qe do hipotekoka pronat le te flase per pronat ne gjirin e Jalit, qe po shqyhen e po rrembehen pa ligj nga qeveria e qenit Lame duke shenuar masakren me te madhe te pronave ne bregdet.

Qëni Lame ben sikur harron, qe Jali ku pronat plackiten eshte nje gji bregdetar, qe i takon fshatit Vuno.

Qëni Lame “garanti” i madh i hipotekimeve ne bregdet, me drejtoret e hipotekes se Vlores, qe ikin çdo jave nje nga nje, nga korrupsioni do ti jape garancite e pronave ne bregdet???

Qëni Lame, Vunoi dhe Dhermiu nder vite kane pare plot lapangjoze si ti dhe i kane mbrojtur pronat dhe shtepite pikerisht nga lapangjoze te tille.

Po kush e beson kete lapangjoz pa breke ne tru, qe thote: ju kam genjyer dhe do tju genjej prap per legalizimet sa here duhen votat per partine.

Gremisu tutje qën e shkuar qënit thone ne Vuno e Dhermi!

 

(BalakanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: