Hristo Stoiçkov, legjenda e futbollit bullgar dhe ish-ylli i Barcelonës, është shumë i lidhur me Lionel Mesin. I intervistuar nga “Super Deportivo Radio”, ai ka shprehur dhe njëherë konsideratën e tij të madhe për jashtëtokësorin argjentinas.

“Për të parë të lumtur një mik si Leo, që po vuan shumë faktin se nuk ka fituar një Kupë Bote, do të isha i gatshëm të jepja dhe “Këpucën e Artë” që fitova në Botërorin e vitit 1994 në SHBA. Do të ishte e mrekullueshme ta shihje Leon kampion bote”.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb