GREQI

Kryeqyteti grek Athina është lëkundur pasditën e sotme pas një tërmeti.

Në fakt, mediat greke raportojnë se janë disa lëkundje, por më e madhja shënoi 4.3 ballë të shkallës Rihter që edhe lëkundi disi banorët e qytetit më të madh në Greqi.

Epiqendra e tërmetit ishte 17 kilometra në veri të Rafinas në Athinë, me një thellësi prej 6.8 km.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb