Një tërmet i fuqishëm ka goditur sot Greqinë. Siç raporton EMSC, tërmeti ishte me magnitudën 6.2 të shkallës rihter, ndërsa pak minuta më vonë ai zbriti në 5.2. Epiqendra është në ishujt Dodecanese, 74 km nga Karpatet greke, 366 km nga Izmiri i Turqisë.

Greqi
Greqi

Kujtojmë se të premten një tërmet me magnitudë 6.8 të shkallës rihter goditi Turqinë, ku 41 persona humbë jetën ndërsa u plagosën qindra të tjerë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: