Një tërmet me magnitudë 5.1 tronditi zonën e Dalmacisë në Kroaci pak para orës 10 të mbrëmjes. EMSC raporton se epiqendra është 39 kilometra në verilindje të Splitit dhe 19 në jugperëndim të Livno (BiH). Deri më tani nuk dihet nëse ka dëme nga tërmeti.

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: