GREQI

Vetëm një muaj pas stuhisë së tmerrshme, që iu mori jetën shtatë turistëve, gadishulli i bukur i Halkidikit në Greqi, i njohur dhe si një ndër destinacionet e preferuara të shqiptarëve, është goditur nga një tërmet, duke shkaktuar sërish panik.

Mediet fqinje raportojnë se një tërmet me madhësi 3.5 ballë i shkallës Rihter në det të hapur të Halkidikisë, një ditë më parë.

Epiqendra e tërmetit ishte 35 kilometra në juglindje të Athos, ndërsa thellësia ishte në 10 kilometra. Dridhja u ndje si në Halkidiki ashtu edhe në ishujt e Egjeut verilindor, por nuk shkaktoi shqetësim për vendasit.

Seismos Xalkidiki

(n.b/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb