Lëkundje tjetër tërmeti në vend. Një tërmet me magnitudë 3.7 të shkallës Rihter është ndjerë në orën 21:33 në vend. Epiqendra ka qenë 7 km në veriperëndim të Vorës, ose 22 km nga Tirana.

Prej mbrëmjes së 25 nëntorit, Shqipëria ka kaluar disa lëkundje tërmeti, më e forta me magnitudë 6.4 e shkallës Rihter me epiqendër në bregdetin e Durrësit që la pas dhjetëra viktima dhe qindra të plagosur si dhe mijëra shtëpi të shkatërruara.

Termet
Termet

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: