Një tërmet me madhësi 4.3 në shkallën Rihter ka rënë në ishujt Dodecanese të mërkurën rreth orës 4:20 në një zonë detare pranë Karpathos, sipas Institutit Gjeodezik të Observatorit Kombëtar të Athinës. Thellësia fokale e dridhjes është e vendosur në 10 km dhe përqendrimi në 85 km në juglindje të Karpathos dhe 143 km në jug të Rodos.

  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: