Një tjetër lëkundje sizmike është regjistruar ditën e sotme në vendin tonë. Qendra Evropiane e Tërmeteve EMSC njofton se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.6 të shkallës Rihter, në Detin Adriatik.

Lëkundja ka qenë me epiqendër në Durrës dhe ndjeshmëria e saj ishte e konsiderueshme, por fatmirësisht nuk janë shënuar dëme.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: