Tërmet me magnitudë 4.4 ballë në Kios.

Një lëkundje sizmike me magnitudë 4.4 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur në orën 01:08 pranë Kiosit, siç njoftoi Instituti Gjeodinamik i Observatorit Kombëtar të Athinës.

Epiqendra e tërmetit u raportua 17 kilometra në lindje të Pirgos, me një thellësi prej 21.3 kilometrash.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: