Lëkundje tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në qendër të Shqipërisë. Sipas EMSC, epiqendra ka qenë 19 km nga Durrësi dhe 31 km nga Tirana ndërsa është ndjerë në orën 20:30. Po kështu nga EMSC raportohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 2.9 të shkallës Rihter, por nga të dhënat e Institutit të Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit raportohet për 3.1 të shkallës Rihter.

Termet
Termet

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: