Kryeministri Edi Rama është përplasur ashpër me gazetarin Alfred Lela, në emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në News24.

Teksa gazetari Lela i thotë se është goditur nga policët në protestën kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, ku hoqi dhe pantallonat duke i treguar shenjat e dhunës, kryeministri Rama ia ktheu me tone të ashpra se ata që goditen vërtet nuk dhunojnë publikun dhe nuk shesin re me pantallona.

Pjesë nga debati:
Lela: Tani e shtova respektin për kryeministrin, pasi tha që jam goditur.
Rama: Je goditur siç thonë shqiptarët, kur shohin njerëz që luhaten, dakord?
Lela: E kam nga goditja.
Rama: Unë e di nga eksperienca që ata që goditen me të vërtetë nuk dhunojnë publikun dhe nuk shesin re me pantallona, e kam nga provat. Nuk kam parë ndonjë të dhunuar që të shesë re me pantallona dhe thotë “oboboo mami më vranë këta”. Ju jeni pseudo të dhunuar, pseudo gazetar, profile falso në jetën reale.
Gjekmarkaj: Sot keni bërë një deklaratë se do ndërtoni teatrin, nëse keni nostalgji e rindërtonit aty teatrin.
Rama: Nuk është e vërtetë, ju jeni profile fallso, nuk e kam thënë këtë.
Lela: jeni aq fake, sa ndxorët videon e dhunës në Spanjë.
Rama: Ju jeni më keq se ajo.
Lela: Më keq se ajo, që kryeministri të dalë të terroziojë njerëzit me video arabe, nuk ka ndodhur.
Rama: Kjo quhet rrjedhje e lirë live. Kjo quhet shkundje. Ore kaq rëndë jeni ju, kaq rëndë ju ra në kokë shembja e teatrit, mo aman.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb