VATIKAN – Aktori Leonardo Di Caprio takoi sot në Vatikan Papa Françeskun, të cilit i ka dhuruar edhe një çek nga fondacioni i tij, me qëllim që ta përdorë për bamirësi.

“Shenjtëria juaj, të falënderoj që më prite”, – tha në gjuhën italiane aktori i nominuar për Oscar, ndërsa i dhuroi Atit të Shenjtë një libër me punët e artistit gjerman të shekullit XV, Hieronymus Bosch.

(er.nu/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb