Ekzekutohet me armë një shqiptar në qendër të qytetit të Krefeld në veriperëndim të Dyseldorfit. Ngjarja ndodhi të hënën të hënën në mbrëmje. Operacion i gjerë policor në qytetin Krefeld.

Sipas informacionit të BILD, një çiklist në pjesën jugore të qytetit në Garnstraße u godit nga disa të shtëna pak para orës 20:00. Shqiptari që sipas policisë gjermane rezulton me precedentë u rrëzua i vdekur në mes të rrugës.

Autori ose autorët mësohet se e kanë qëlluar në pjesën e pasme të kokës nga një distancë e shkurtër. Duket si një ekzekutim i plotë. Më pas sulmuesi u largua.

  • foto galeri
  • foto galeri

“Ka ndodhur një vrasje”, ka konfirmuar deri tani një zëdhënës i policisë. Nuk ka detaje të mëtejshme për faktin në rrugën realisht të qetë dhe të ngushtë të banimit. Më pas policia ka rrethuar vendin e krimit.

Gjatë natës ai është matur gjerësisht me një skaner 3D, po vijojnë kërkimet për autorin ose autorët e arratisur. Deri më tani nuk ka asnjë arrestim.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb