Gjykata e Lezhes ka dhene masen e sigurise burg pa afat per shtetasit Agron Manuka dhe Imer Losha, te arrestuar mbremjen e se martes te cilet u kapen me 30 kallëpe me lëndë eksplozive C-4, 17 kapsolla detonatore, 2 aparate celulare të lidhura me përcjellës elektrik, gati për t’u montuar me mina me telekomandë.

Ata u ndaluan teksa po leviznin me makine në aksin e vjetër Milot-Lezhë, në fshatin Pllanë.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb