LEZHË

Në qytetin e Lezhës edhe pse kanë marrë urdhër të dy KZAZ-të numër 12 dhe 13 për lirimin e ambienteve deri në orën 16:00, kjo deri tani nuk ka ndodhur. Kjo ka bërë që policia nga ana tjetër të shtojë numrin e efektivëve me qëllim ruajtjen e materialeve.


Kjo lëvizje e Policisë së Shtetit në KZAZ-të  vjen pas ultimatumit që bashkia e Lezhës iu ka drejtuar KZAZ-ve të mësipërme për të liruar ambientet deri në orën 16:00.


Gazetari i “BalkanWeb”, Elidon Ndreka raporton se drejtori i Policisë së qarkut të Lezhës shprehet se shtymi i efektivëve të policisë ka për qëllim ruajtjen e materialeve zgjedhore, të parashikuar sipas ligjit në fuqi.


(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb