HAGË

Po mbahet një tjetër seancë në Gjykatën e Hagës për ish-krerët e UÇK-së.

Ish-liderët e UÇK-së akuzohen për krime lufte. Katër ish liderët e UÇK po njihen me ecurinë e çështjes.

Prokuroria tha sot se i janë dorëzuar mbrojtjes 1309 materiale shfajësuese.

“I kemi dorëzuar mbrojtjes 1309 materiale shfajësuese. Paketa e parë u prezantua më datë 10 dhjetor.

Paketën e 2-të të materialeve ia dorëzojmë mbrojtjes. Po plotësojmë afatet në përputhje me detyrimin”, deklaroi Prokuroria.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: