Liderët perëndimorë u mblodhën në Bruksel në Samitin e sigurisë për shkak të luftës në Ukrainë, ndërkohë Koreja e Veriut ka lëshuar një lloj të ri rakete balistike ndërkombëtare (ICBM), testi i parë ky më i avancuar deri më sot, shkruan CNN.

Sipas analistëve valët e fundit të testeve të raketave të Koresë së Veriut shprehen se lideri i vendit Kim Jong Un po përpiqet t’i tregojë botës së mbetet një lojtar në luftën për pushtet dhe ndikim.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb