Janë mbyllur edhe ndeshjet e sotme për Ligën e Kombeve. Anglia i dha një leksion të pastër Spanjës, me një fitore 2-3, duke u mbrojtur mirë dhe duke shfrytëzuar në mënyrë fantastike kundërsulmet. Sterling shënoi dy herë, ndërsa rrjetën e gjeti edhe Rashford.

Pako Alkaser ishte autori i golit të parë për Spanjën, ndërsa në të 98-ën Ramos gjeti edhe të dytin. Zvicra ndërkohë, fitoi në Ligën A, 1-2 në transfertë me Islandën, ku golat i dhanë Xhaka e Shaqiri, ndërsa golat i shënuan Seferovicc e Lang. Më poshtë, të gjitha sfidat e mbrëmjes së sotme.

REZULTATET

Liga A

Islandë-Zvicër 1-2

(Finbogason 81′ / Seferoviç 52′, Lang 67′)

Spanjë-Angli 2-3

(Pako Alkaser 58′, Ramos 98′ / Sterling 16′, 38′ Rashford 30′,)

Ramos 98′ 

Pako Alkaser 58′

Sterling 38′

Rashford 30′

Sterling 16′

Liga B

Bosnje-Irlanda Veriut 2-0

(Xheko 27′, 73′)

Liga C

Estoni-Hungari 3-3

(Luts 20′, Pik 70′, Anier 79′ / Nagi 24′, Szalai 55′, 81′)

Finlandë-Greqi 2-0

(Soiri 46′, Kamara 89′)

Liga D

LIVE | Bjellorusi-Moldavi 0-0

LIVE | Luksemburg-San Marino 3-0

(Turpel 4′, Sinani 65′, Thill 73′)

Panoramasport

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb