Liga e Profesionistëve nuk ndryshon qëndron, bojkot deri në momentin kur qeveria do të miratoj kërkesat e tyre. Pas mbledhjes me të deleguarin e qeverisë, Fidel Ylli, të gjithë presidentët e Superligës vijojnë të jenë të bashkuar në qëndrimin e tyre por këtë herë do të rishohin katër kërkesat për t’ia dërguar më pas sërish kryeministrit Rama. Në daljen e tij për mediat presidenti i Ligës, Edvin Libohova, pranoi se nuk ka mund të ndryshojnë kërkesat por jo qasja e tyre ndaj bojkotit të ndërmarrë:
“Ramë dakord për të dërguar të gjithë komentet mbi katër kërkesat që kemi bërë. Do të kthehem përsëri mbrapa për t’i përgatitur për t’i nisur. Përshëndesim deklaratën e zotit Ylli që qeveria është e gatshme për të realizuar kërkesat dhe që është në sinkron me ne. Ne do të vazhdojmë me procedurat, do të shohim në dinamikë situatën si do shkojë. Situata nuk pritet me thikë sot, po e ndjekim gjithë pasditen. Bojkoti? Sigurisht që vazhdon“, u shpreh Libohova.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb