TIRANË- Komisioni parlamentar i Ekonomisë shqyrton sot ligjin për skanimin në Dogana. Ministri i Financave, Shkëlqim Cani tha se me ndryshimet që janë bërë, synohet t’i vihet në ndihmë biznesit, pasi synohet që për të njëjtin mall të paguhet vetëm 1 herë.

“Synojmë t’i vijmë në ndihmë biznesit. Shteti merr përsipër të përballojë koston e biznesit. Duam që për të njëjtin mall të paguhet vetëm 1 herë”, deklaroi Cani. (m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb