Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me shoqërimin e kontrollorëve të Albcontrol.

Gazetarja Dorjana Bezat raporton për ‘BalkanWeb’ se aktualisht në polici janë vetëm 3 persona, konkretisht shtetasit; Flora Ndreca, Armand Fezga (kryetar i sindikatës) dhe Muhnir Mezini, ndërkohë që 23 të tjerët janë lënë të lirë.

Nga ana tjetër avokati i kontrollorëve e quan shkelje procedimin për vepër penale të ‘Shpërdorimit të detyrës’ sepse sipas tij kontrollorët nuk kanë funksione publike pasi Albcontrol eshte sh.a.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: