Kryetari i partisë NISMA Fatmir Limaj përmes një statusi në rrjetin social “Facebook” kujton rënien e Luan Haradinajt. Limaj thotë se Luani ishte bërthama e UÇK-së.

Statusi i Fatmir Limajt:

Gjeneral Luan Haradinaj ka qenë bërthama e parë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Me luftën dhe veprën e tij ai ka motivuar qindra mijëra ushtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Në 22-vjetorin e rënies heroike të Luan Haradinajt bëmë homazhe për ta nderuar jetën dhe veprën e tij.

Veprat dhe sakrificat e Luanit dhe dëshmorëve të tjerë të UÇK-së janë gurthemeli i lirisë së Kosovës.

Dita e sotme përkon edhe me ditëlindjen e një prej veprimtarëve të shquar të Kombit, Ismail Haradinaj.

Lavdi dëshmorëve të Kombit!

FL

 (d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb