Gazetarja Lindita Çela komentoi shkrimet në mediat e huaja në lidhje me situatën në Shqipëri.

Çela tha se Shqipëria nuk është narko-shtet, por shtoi se ka probleme të theksuara.

Nuk kemi narko-shtet, por situata është e rëndë. Nuk mund të themi      që të gjithë punojnë për krimin, pasi ka edhe njerëz të ndershëm. Ka pandëshkueshmëri sigurisht, por ka edhe njerëz të ndershëm në këtë vend”, tha gazetarja Çela.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb