Turqia është mbërthyer nga temperatura të ulëta këto ditë. Temperaturat kanë qenë nën zero në disa zona duke bërë që të shkaktohen shumë dëborë dhe ngrica.

Duke shfrytëzuar këtë situatë, atletja e ekipit kombëtar të patinazhit artistik në Turqi, Climate Şentunalı, performoi një shfaqje patinazhi në liqenin e ngrirë të Çildırit, i dyti më i madh në Anadollin Lindor.

Videoja e shpërndarë nga Şentunalı në llogarinë e saj në rrjetet sociale mori shumë reagime.
Vizitorët vendas dhe të huaj që vizitojnë liqenin e Çıldırit në Ardahan, ku e gjithë sipërfaqja është e ngrirë, mund të bëjnë edhe një shëtitje me biçikletë ose me sajë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb