TIRANË- Partia Demokratike ka reaguar pas lirimit të ish-deputetit Mark Frroku nga burgu kur i kishte mbetur edhe rreth një vit nga dënimi.

Sipas PD, lirimi i tij është prova më e re se drejtësia është nën kontrollin e Edi Ramës dhe kupolës së tij mafioze. PD thotë se ka ardhur koha që njerëzit e zakonshëm të marrin në dorë fatin e tyre, duke dhënë një ultimatum: ose qeveria mafioze, ose Shqipëria.

DEKLARATA E PD
Lirimi i ish deputetit të akuzuar për vrasje Mark Frroku është prova më e re se drejtësia është plotësisht nën kontrollin e Edi Ramës dhe kupolës së tij mafioze.
Kryegjykatësi Edi Rama liroi mikun e tij Mark Frroku duke vepruar njësoj si me vëllain e tij vrasës të kryekomisarit, Arben Frroku.
Lirimi i Mark Frrokut, familja mafioze Xhafaj, kompromentimi i hetimeve për Saimir Tahirin, kapja e plotë e prokurorisë janë fundi i shtetit ligjor në Shqipëri!
Në këto kushte i vetmi që mund të japë shpresë është populli. Ka ardhur koha që njerëzit e zakonshëm të këtij vendi, të cilët nuk duan të sundohen nga krimi, të marrin në dorë fatin e tyre. Ose qeveria mafioze e Edi Ramës, ose Shqipëria. Të dyja bashkë nuk mund të zgjasin më!

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: