Gjykata e Lartë do të zhvillojë seancë gjyqësore më 26 tetor për lirimin me kusht të Lulzim Berishës.

I njohur si ish-kapoja e bandës së Durrësit, Lulzim Berisha u lirua nga burgu me kusht në vitin 2016 për shkak të sëmundjes së tij të rëndë.

Seanca do të zhvillohet në orën 10:00 me relatore gjyqtaren Albana Boksi.

 

NJOFTIMI NGA GJYKATA E LARTË

LISTA E ÇËSHTJEVE PENALE PËR GJYKIM

KOLEGJI PENAL

I.PANDA

A.BOKSI

K.KURUSHI

DATË 26 TETOR 2021

Nr.

RRETHI

NR. AKT.

PALET NDERGJYQESE

ORA

RELATORI

1.

DURRËS

2364/2016

LULZIM BERISHA

Neni 64 i K.Penal

10.00

A.BOKSI

Tiranë shpallur më datë 15.09.2021

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb