Lirohet nga detyra e Avokatit të Përgjithshëm të Shtetit, Enkelejda Muçaj. Vendimi është marrë nga Këshilli i Ministrave, i cili është publikuar dhe në fletoren zyrtare.

Mësohet se Muçaj është zëvendësuar nga Brunilda Lilo.

  • foto galeri

Muçaj, u emërua në këtë detyrë në mbledhjen e 4 marsit të vitit të kaluar të Këshillit të Ministrave, ndërsa propozimi u bë nga kryeministri Edi Rama. Muçaj zëvendësoi Artur Metanin, pasi ky i fundit mori postin e kreut të Inspektorit të Lartë të Drejtësisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb