Partia Socialiste ka zyrtarizuar sot në mbrëmje listën e kandidatëve për 61 bashkitë e vendit.

Ashtu siç edhe pritej shumica e kryebashkiakëve aktualë janë rikonfirmuar në detyrë, ndërkohë që 16 të tjerë do të jenë emra rinj.

Pas zyrtarizimit të emrave rezultoi se dy deputetët aktualë Benet Beci dhe Besjan Ajazi lënë mandatin e deputetit për t’u futur në garën e 14 majit, ndërkohë që Ermal Dredha është konfirmuar si kandidati i PS-së në Vlorë pas një përplasje disavjeçare mes kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut Dritan Leli.

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb