Pas përplasjeve të djeshme në KZAZ e Shkodrës mes policisë bashkiake dhe asaj shtetërore edhe mbështetësve të opozitës policia arrestoi 5 persona, ndërsa 14 janë shpallur në kërkim. Ndërkaq, 2 janë proceduar në gjendje të lirë.

Gazetari Senad Nikshiqi siguron për “BalkanWeb” listën e plotë emërore, mes të cilave rezulton edhe ish-deputeti Bardh Spahia si edhe zyrtarë të tjerë PD.

Lista e plote e 14 shtetasve te shpallur ne kerkim
Bardh Spahia (ish deputet i PD)
Isuf Meta (anetar i keshillit bashkiak Shkoder)
Pal Mani, Fatjon Mani,
Aleksander Alija,
Shan Alija,
Arian Alija,
Selami Hoxha,
Ergys Ivziku,
Besjan Zaja,
Gjik Pjollaj,
Alfred Thepi,
Nikolle Marku (anetar i kryesise PD Shkoder),
Ardit Çylybyli (punonjes i bashkise Shkoder)

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb