TIRANË

Sot ishte dita e fundit e regjistrimit të emrave, kandidatë për anëtarë të KQZ-së së re.

Gazetari Ergys Gjençaj raporton për “Balkanweb” se gara zhvillohet për 12 vendet vakante në KQZ.

Si kandidatë janë edhe emra të njohur tashmë për publikun. Kështu, kandidat për kryekomisioner është Ilirjan Celibashi dhe Ilir Rusmajli, sikundër edhe emra të tjerë.

Po ashtu, ish-Prokurori i Përgjithshëm i Republikës Theodhori Sollaku është kandidat për Rregullatorin.

Kandidatët për kryekomisioner:

Ilirjan Celibashi

Ilir Rusmajli

Bledar Skenderi

Koli Bele

Dritan Caka

Lefterie Lleshi

Halil Hyseni

Hysen Osmanaj

Arben Xhiku

Haki Mustafa

Naim Meçalla

Lealba Pelinku

Ardjan Myslimaj

Helga Vukaj

Sali Shehu

Muharrem Çakaj

Rudin Deda

Agron Haxhimihali

Olimbi Hoxhaj

Admir Drago

Anton Lleshaj

Ismail Tafani

Sokol Bana

Kandidat për Zv.komisioner

Lealba Pelinku

Hysen Osmanaj

Haki Mustafa

Naim Meçalla

Helga Vukaj

Muharrem Çakaj

Valbona Lasku

Jona Kuka

Rudin Deda

Agron Haxhimihali

Drita Avdyli

Olimbi Hoxhaj

Ismail Tafani

Elvis Çefa

Kandidat për Rregullatorin

Theodhori Sollaku

Leonard Gremshi

Dritan Caka

Irsa Ruçi

Agim Paskali

Hysen Osmani

Odeta Berberi

Arens Çela

Anjeza Dajzmali

Spiro Maliqi

Naim Meçalla

Durim Grabova

Arben Xhiku

Haki Mustafa

Lindita Tako

Agim Paskali

Arben Xhiku

Eldrina Karafili

Lealba Pelinku

Laureta Bregasi

Kamerjon Salillari

Ardjan Myslimaj

Artan Kodheli

Helga Vukaj

Muharrem Çakaj

Emiljano Braho

Behar Zeneli

Valbona Lasku

Jona Kuka

Rudin Deda

Agron Haxhimihali

Xheferr Seiti

Albi Gjenerali

Drita Avdyli

Florjan Beqaraj

Klement Zguraj

Kristaq Kume

Admir Drago

Elvin Lako

Ismail Tafani

Sokol Bana

Merita Qato

Elvis Çefa

Iva Nathanaili

Ilirjana Nano

Kandidat për KAS

Dritan Caka

Petrit Çano

Ledio Braho

Theodhori Sollaku

Arben Isaraj

Koli Bele

Ilir Rusmajli

Agim Paskali

Hysen Osmanaj

Arens Çela

Spiro Maliqi

Redinela Beqiraj

Durim Grabova

Farie Osmani

Eldrina Karafili

Lindita Tako

Naim Meçalla

Arben Xhiku

Agim Paskali

Anjeza Dajzmali

Eldrina Karafili

Lealba Pelinku

Odeta Seferaj

Laureta Bregasi

Kamerjon Salillari

Besnik Maho

Leonard Gremshi

Artan Kodheli

Helga Vukaj

Muharrem Çakaj

Emiljano Braho

Behar Zeneli

Rudin Deda

Irena Nino

Albi Gjenerali

Xheferr Seiti

Getjan Rumano

Esmir Rringaj

Florjan Beqaraj

Admir Drago

Elvin Lako

Ismail Tafani

Fatmir Tafaj

Sokol Bana

Agron Sulshabanaj

Merita Qato

Elvis Çefa

Iva Nathanaili

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: