Në një kohë kur duke nisur nga dita e nesërme do të ndryshojë sërish skema e lëvizjes për qytetarët BalkanWeb publikon listën e të gjitha aktiviteteve që do të lejohen të qëndrojnë hapur pas orës 13:00 dhe ato që do të mbyllen.

Në urdhrin e publikuar nga Ministria e Shëndetësisë, sqarohet qartë se teksa do të mbyllet gjithçka në mesditën e nesërme deri në orën 05:00 të mëngjesit të së hënës, disa aktivitete do të lejohen. Këto masa merren në kuadër të frenimit të përhapjes së koronavirusit, ku Shqipëria, si shumë vende të tjera të botës është prekur nga virusi vdekjeprurës që deri më tani ka marrë dy jetë njerëzish.

Shfletoni galerinë për të mësuar se cilat aktivitete do të ndalohen dhe cilat do të vijojnë punën.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb