Parlamenti i Lituanisë ka votuar njëzëri për përcaktimin e grupit të mercenarëve të Rusisë Wagner si “organizatë terroriste”.

Ai akuzon grupin ushtarak privat për “krime sistematike, të rënda të agresionit” në Ukrainë.

Një projekt-rezolutë që sugjeron që vendi të njohë ushtrinë e Yevgeny Prigozhin si një grup terrorist u dorëzua javën e kaluar.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: