Pas Tiranës, edhe skuadrat shqiptare që marrin pjesën në Conference League, mësuan rivalët e turit të parë. Partizani do të ndeshet me Saburtalo të Gjeorgjisë..

Të Kuqtë ndeshjen e parë do ta luajë në transfertë më 7 korrik dhe të kthimit një javë më vonë në Shqipëri.

Me fat Laçi, që “peshkoi” ekipin malazez të Iskras, që militon në elitën e futbollit të vendit të fqinj, por pa një eksperiencë të madhe në kupat e Evropës. Kurbinasit kanë shansin të kalojnë pa probleme turin e parë. Ndeshja e parë në Shqipëri më 7 korrik dhe tjetra në transfertë një javë më vonë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb