Xherdan Shaqiri duket se përfundimisht do e mbyllë aventurën në Premier League me Liverpool. Sulmuesi shqiptar veln 12.75 milion paund sipas Sky Sports, ose të paktën ky është çmimi që i kanë caktuar ‘’The Reds’’.

Ai ka dhe dy vite në kontratë, por duket se për të nuk ka më hapësira përveç stolin në Anfield.

Nga ana tjetër interesimet vijnë nga dy shtete, Lazio dhe Napoli nga Italia dhe Sevilla me Villareal nga Spanja janë ekipet që kërkojnë sulmuesin shqiptar të natyralizuar si zvicerian.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb