Real Madrid po mundohet prej javësh ta bind, madje thuajse e ka bërë këtë, por rruga e Kylian Mbappe drejt La Liga rrezikon të marrë një kthesë të fortë. Në gjurmët e sulmuesit francez është vënë Liverpool. Jo vetëm kaq, pasi klubi anglez është afruar ndjeshëm me futbollistin. Sipas mediave franceze, vetë Jurgen Klopp ka telefonuar Ëilfired Mbappe, babain e lojtarit. Tekniku gjerman i ka shprehur interesin dhe në të njëjtën kohë ka matur “pulsin” mbi këtë operacion, që vetëm pak muaj më parë, vetë ai e cilësonte të pamundur. Por gjërat kanë ndryshuar rrënjësisht.

1587911709 864641 1587911964 Noticia Normal
1587911709 864641 1587911964 Noticia Normal

Kontrata e Kylian Mbappe me Paris SG skadon në verën e vitit 2020, ndërsa deri tani palët nuk kanë gjetur akordin për rinovimin e kontratës. Akoma më keq, sipas mediave në vend, raporti mes palëve është shumë I vështirë. Po ashtu, pandemia e Covid-19, jo vetëm pezulloi futbollin, por kishte një impakt direkt negativ në financat e klubeve dhe si rrjedhojë edhe në vlerën e lojtarëve. Kështu, është e paimagjinueshme që për një periudhë të shkurtër të flitet për vlerat që ishin mësuar në merkaron e viteve të fundit. Për momentin bëhet fjalë vetëm për një sondazh, që konfirmon edhe zërat se Sadio Mane pritet të largohet nga Liverpool në fund të këtij sezoni.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb