Liverpool as që ka ndërmend të dorëzohet, vijon të ndjek këmba këmbës Man.City. Të kuqtë e Jurgen Klopp thyen pastër 0-2 në transfertë Brighton duke e dërguar në vetëm 3 pikë diferencën me “qytetarët” e Pep Guardiola.

The Reds kaluan në avantazh që në minutën e 19-të me Diaz ndërsa në minutën e 61-të, Momo Salah u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë duke dyfishuar shifrat.

275561107 10161163473752573 8254406445691774030 N
275561107 10161163473752573 8254406445691774030 N

Festa nuk ishte e plotë pasi tre minuta më pas sulmuesi egjiptian u largua nga fusha e lojës si pasojë e një dëmtimi të pësuar në gju.

Liverpool Salah
Liverpool Salah

Mbetet për tu vlerësuar situata, por të dhënat e para nuk tregojnë për një dëmtim serioz.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb