Liverpool dhe Real Madrid do të përballen me njëra tjetrën në orën 21.00, në kuadër të finales së Champions League.

Të kuqtë vijnë në këtë takim të Parisit, me historinë kundër tyre. Kjo pasi, The Reds në 5 ndeshjet e fundit direkte me Realin, nuk kanë mundur të fitojnë asnjë prej tyre. Los Blancos numërojnë 4 fitore dhe 1 barazim.

 

Yyyy
Yyyy

 

 

Gjithsesi, përtej këtyre fakteve, finalja mbetet një finale dhe nuk mund të parashikohet. Arbitër kryesor do jetë Turpin.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb