LIGA E KAMPIONEVE-Kanë përfunduar 6 takimet e fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, ku mes tjerash nuk munguan surprizat. Krahas fitoreve, në këto sfida ka patur edhe supriza.

Ajo që vlen të theksohet është fakti se ndeshje me më shumë ritëm ishte ajo me Liverpool dhe PSG-së në Angli, e cila përfundoi me fitoren e “the Reds” në shifrat 3-2.

Ndërkohë, skuadra e Elseid Hysajt në transfertën e Beogradit  me Crvena Zvezdën është ndarë në paqe pa gola, duke i vështirësuar punën edhe më shumë vetes. Atletico Madrid ka fituar në transfertën e vështirë të Monacos  në shifrat 1-2.

Të gjithë rezultatet e sfidave:

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb