Ministri i Brendshëm në detyrë Sandër LLeshaj, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se pavarësisht ngjarjes së rëndë të vrasjes së Klodian Rashës, Policia e Shtetit është organizata më e besueshme për shqiptarët.

Lleshaj theksoi se krimet në vendin tonë kanë pësuar rënie të ndjeshme.

“Ne kemi 224 policë që janë vrarë nga të tjerët. Një individ nuk ndyejnë Policinë e Shtetit. Policia ka përkrahje publike. Një program serioz i qeverisë suedeze na tregon se Policia e Shtetit është organizata më e besueshme.

Qytetarët shqiptarë, 80 për qind ndihen të sigurt në vend. Kjo është gjendje e momentit. Qytetarët mbështesin policinë, sepse forcat policore kanë kryer punën e tyre. Krimet kanë tendencë rënie”, u shpreh Lleshaj.

(d.xh/ balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb