Kryesfida e mbrëmjes së sotme mes Spanjës dhe Gjermanisë nuk dhuroi fitues. Takimi i fazës së grupeve të Botërorit të Katarit përfundoi 1-1, por vetëm rezultati ishte paqësor. Morata realizoi për ekipin e Enriques, ndërsa për t’i dhënë një pikë jetike Panzerave mendoi Fullkrug.

Tashmë të gjithë janë me laps dhe letër në dorë duke bërë llogaritë. Më poshtë keni të gjitha ekuacionet e mundshme, sesi Gjermania mund të kalojë fazën e grupeve (Ndeshja e fundit e grupeve është Gjermani-Kosta Rika, Spanjë-Japoni).

Llogaritë: si kualifikohet Gjermania:

Gjermania do të detyrohet të fitojë kundër Kosta Rikës me goleadë, nëse Japonia ia del të marrë një pikë ndaj Spanjës

Fitorja e Gjermanisë dhe humbja e Japonisë.

Si eliminohet Gjermania:

Çdo rezultat tjetër përveç fitores.

Çfarë ndodh nëse Japonia mund Spanjën:

Nëse japonezët marrin 3 pikë ndaj skuadrës së Enrique me 95% janë pikërisht ata që shkojnë në fazën tjetër.

Shënim: Nëse ekipet kanë pikë të barabararta, shikohet golavarazhi

R3

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: