ANGLI-Jo vetëm ciklistët, por në Britaninë e Madhe edhe rosat kanë korsinë e tyre për të ecur.

Iniciativa e veçantë dhe origjinale (e përkohshme) është bërë në disa rrugë të Londrës, Birmingham dhe Manchester.

Kjo bëhet për të sensibilizuar njerëzit të jenë të vetëdijshëm për kafshët që ecin në rrugë me to, kur janë në këmbë ose me bicikletë. (da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: