Angli- Vetëm 8 sekonda kanë mjaftuar për të shembur kullën e termocentralit, në Londër.

Kulla dy herë më e lartë se Big Ben, është shembur për motive ambientaliste.

Termocentrali i Littlebrook është shembur në orën 8 të mëngjesit të së dielës së 15 dhjetorit dhe ishte një nga oxhaqet e fundit që ndodhej pranë lumit të Londrës.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb