Ish- kapiteni i kombëtares shqiptare si rrallë herë më parë ka publikuar një peticion i cili ka lidhje me Reformën Zgjedhore e cila është kryefjala e politikës shqiptare kohët e fundit.

Cana bën thirrje që të nënshkruhet ky peticion që do i japë shqiptarëve votën e Diasporës si dhe për Listat të Hapura që sipas tij janë shumë të nevojshme.

Ai thotë se stabiliteti dhe e ardhmja e Shqipërisë varet nga kjo, prandaj pas Kosovës atëhere edhe Shqipëria duhet ta bëjë.

 

 

STATUSI NGA LORIK CANA

Të dashur miq, vëllezër dhe motra !!!

 

Në këtë kohë të vështirë, kur ne po përballemi me pandeminë e covid 19, dhe kujdesemi për familjet dhe miqtë tanë,

Kemi një dritare të shkurtër mundësish për të formuar të ardhmen e Shqipërisë përmes fuqisë së Votës së Diasporës.

Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore do t’i bëjë rekomandimet e tyre Komisionit Parlamentar Shqiptar për Reformën Zgjedhore për Diasporën Votoni për zgjedhjet e ardhshme parlamentare të planifikuara për 2021.

 

Ju lutemi nënshkruani këtë kërkesë, ndajeni me familjen dhe miqtë për të nënshkruar, qarkulloni me kontaktet tuaja, email dhe shpërndani në mediat sociale.

 

Stabiliteti dhe e ardhmja e Shqipërisë varet nga kjo!

 

https://lnkd.in/ePVP-ss

 

Reforma zgjedhore aq e nevojshme për Përfaqësimin e Listave të Hapura dhe votimin e Diasporës në Shqipëri do të sjellë stabilitet politik, prosperitet ekonomik dhe do të pasqyrojë edhe vullnetin e vërtetë të njerëzve.

 

Kosova tashmë e lejon, le ta bëjmë në Shqipëri !!!


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb