Studio e boshatisur dhe kandidatë në lidhje streaming me moderator Jimmy Kimmel. Edhe Emmy Awards, edicioni i 72, për shkak të pandemisë është mbajtur për herë të parë në historinë e saj pa publik.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Ai që ka dominuar në filmat dramë ka qenë filmi ‘Succession’, seritë më të mira të vitit ( por edhe Aktori më i mirë, Regjia më e mirë dhe Skenografia më e mirë), ‘Ozark’, me nëntë nominime dhe ‘Watchmen’ (11 nominime), që është vlerësuar me çmimin e filmit më të mirë miniserial. Në filmat serial komedi dominon një seri që vjen nga Kanadaja “Schitt’s Creek”. Nuk ka munguar një tapet i kuq virtual dhe një mini pasarelë e kryesuar nga bukuroshja Jennifer Aniston.

Më poshtë vijojnë fituesit e kategorive kryesore të edicionit të 72 të Emmy Awards, çmimet e televizionit amerikan të shpërndara në distancë për shkak të pandemisë COVID-19.

– Seriali më i mirë dramatik: “Succession” (HBO)

– Seriali më i mirë komik: “Schitt’s Creek” (Pop TV/Netflix)

– Miniseriali më i mirë: “Watchmen” (HBO)

– Aktori më i mirë në një serial dramatike: Jeremy Strong, “Succession” (HBO)

– Aktorja më e mirë në një serial dramatike: Zendaya, “Euphoria” (HBO)

– Aktori më i mirë në një serial komik: Eugene Levy, “Schitt’s Creek” (Pop TV/Netflix)

– Aktorja më e mirë në një serial komike: Catherine O’Hara, “Schitt’s Creek” (Pop TV/Netflix)

– Aktori më i mirë në një telefilm apo në një miniserial: Mark Ruffalo, “I know This Much Is True” (HBO)

– Aktorja më e mirë në një telefilm apo në një miniserial: Regina King, “Watchmen” (HBO).

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: