LSI ankimon në KQZ rezultatin për qarkun e Beratit, në lidhje me zgjedhjet e 25 prillit.

Në shkresën e depozituar nga LSI-ja, ka kërkuar përsëritjen e zgjedhjeve në këtë qark. LSI-ja pretendon që në këto zgjedhje pa pasur shumë parregullsi në proces.

Sipas kësaj partie, në disa Qendra Votimi u gjetën fleta votimi pa vula, ndërsa shton se në çdo ZAZ pati tentativa për votim të dyfishtë.


Mes të tjerash, në ankimim thuhet se 80 vota të LSI-së janë shpallur të pavlefshme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: