TIRANË- Në kulmin e debatit për Akademinë e Shkencave, nënkryetari i LSI-së Luan Rama publikon një dokument, sipas të cilit, mësohet se qeveria ka parashikuar që para zgjedhjeve të 25 qershorit “zhdukjen” e Akademisë së Shkencave.

Luan Rama thotë se qeveria e Edi Ramës, përkundër deklaratave të këtij të fundit se s’do t’i jepte asnjë qindarkë nga buxheti i shtetit në rast se ky institucion nuk i nënshtrohet një reformimi të thellë, ka pasur një plan konkret për ta zhdukur Akademinë e Shkencave.

STATUSI I PLOTE

“Farsa e Akademisë” qenka farsë e qeverisë!
Në dokumentin e mëposhtë, projekt i Qeverisë së Tepsisë, është parashikuar përpara zgjedhjeve të 25 qershorit zhdukjen e Akademisë së Shkencave”, – denoncon Luan Rama në “Facebook”.

21272286_1358449480934418_6279752102673013575_n

(m.a/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb