Luan Zhegu është një artist i dashur edhe për rrethin e tij shoqëror, ndaj në programin “Dola te Ola” një mik i tij i ngushtë e surprizoi atë me një videomesazh.
“Është kënaqësi për mua të flas për kantautorin e madh Luan Zhegu, për një mik të veçantë dhe një mik të vyer, është një prind, një familjar shumë i mirë, ka shkruar disa këngë për mua, të cilat do të mbeten në arkivën time të këngëve më të bukura që kam kënduar në jetën time artistike”, tha ndër të tjera i madhi Kozma Dushi teksa i uronte më të mirat mikut të tij.

Luani u emocionua nga fjalët që kantautorit, me të cilin kanë ruajtur një miqësi të mirë ndër vite.

Luan Zhegu foli edhe për marrëdhënien që ka me familjen e tij, me gruan dhe dy fëmijët, një djalë dhe një vajzë.

Kantautori për disa kohë ka qenë pjesë e politikës dhe te Ola zbuloi se u bë pjesë e saj pas një kërkese që mori nga një mik i tij. “Mendova o do ta bëj mirë, ose nuk do ta bëj fare. Por kishte shumë probleme dhe shumë pak mundësi”, tha ai.

Luan Zhegu tregoi se para pandemisë plani dhe dëshira e tij ishte të realizonte diçka televizive të ndërthurur me disa këngë, por mbeti pezull për shkak të situatës dhe së shpejti kantautori shpreson ta realizojë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb