AFRIKË E JUGUT

Turistët në Parkun Kombëtar të Kruge në Afrikë të Jugut kanë filmuar një pamje të pazakontë.

Disa luanë po sulmonin një buall, që për të shpëtuar u fut në lumë. Mirëpo, edhe në lumë e priste një mysafir i paftuar. Krokodili nisi të kafshojë buallin, por pa sukses.

Bualli doli nga lumi, ndërsa mori guxim dhe nisi të sulmojë luanët. Këta të fundit u frikësuan edhe nga tufa e buajve përreth dhe u larguan.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb